02188247024

ویزای کانادا

جزییات و اطلاعات کلی

یکی از روش های متداول برای مسافرت و گردش در کشورهای گوناگون، اخذ ویزای توریستی است. بسیاری از گردشگران و مهاجران به دلیل شرایط مناسب اجتماعی و اقتصادی که در کانادا وجود دارد، بازدید از این کشور را در اولویت قرار می دهند. دولت کانادا به علت کثرت درخواست های ویزای توریستی کانادا، قوانینی بسیار جدی در این زمینه برای ورود متقاضیان خارجی وضع نموده است؛ البته در صورت آشنایی کامل با این قوانین و تکمیل دقیق مدارک کار سختی برای اخذ ویزای توریستی کانادا نخواهید داشت. باید توجه داشته باشید که به علت تعطیلی سفارت کانادا در ایران، مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا باید توسط خود متقاضیان یا از طریق نمایندگان قانونی، در یکی از سفارت های کانادا در کشورهای دیگر، مانند ترکیه، پیگیری شود.

 

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می‌باشند.
02188247024
تماس بگیرید

 

آوردن دخانیات به کانادا

به عنوان گردشگر یا ساکن موقت می توانید مقادیر دخانیات زیر را معاف از مالیات و عوارض گمرکی به کانادا وارد کنید، البته به شرطی که این اقلام در زمان ورود به کانادا همراه شما باشند.

نوشیدنی‌ها خاص

نوشیدنی‌های خاص محصولاتی هستند که براساس حجم بیش از ۰٫۵% محتوای خاص داشته باشند. اگر شما از حداقل شرایط سنی استان یا منطقه‌ی کانادا که به آن وارد شدید برخوردار باشید، می‌توانید محدودیت‌های مقداری نوشیدنی‌های خاص را حقوق شخصی خود بگنجانید. حداقل سن برای واردات نوشیدنی، همانطور که به وسیله مقامات استانی و منطقه‌ای توضیح داده شد، به این شرح است: ۱۸ سال برای آلبرتا (Alberta)، مانیتوبا (Manitoba) و کبک (Quebec) و ۱۹ سال برای سایر استان‌ها و مناطق.

شما اجازه دارید تا تنها یکی از مقادیر نوشیدنی‌های زیر را معاف از مالیات و عوارض گمرکی با خود به کانادا بیاورید:

 • ۵ لیتر (۵۳ اونس)
 • به طور کلی ۱٫۱۴ لیتر (۴۰ اونس)
 • ۵ لیتر

توجه:

CBSA محصولات سبک را مطابق با محتوای نوشیدنی‌ها طبقه‌بندی می‌کنند. برای مثال، نوشیدنی‌های سبک به عنوان نوشیدنی در نظر گرفته می‌شوند. نوشیدنی‌هایی که براساس حجم کمتر از ۰٫۵% داشته باشند، نوشیدنی خاص به حساب نمی‌آیند.

مقداری که می‌توانید با خود به کانادا بیاورید، باید مطابق با محدودیت‌های تعیین شده به وسیله استان یا منطقه‌ ورود به کانادا باشد. اگر مقدار کالاها بیش از حد مجاز رایگان باشد، شما باید مالیات و عوارض گمرکی و همچنین ارزیابی استانی یا منطقه‌ای بر میزان مازاد را پرداخت نمایید. در ناناوات (Nunavut) و مناطق شمال‌غربی، شما نمی‌توانید چیزی بیش از مقدار مجاز به هماه داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر، پیش از ورود به کانادا، کنترل استانی یا منطقه‌ای مختص نوشیدنی را بررسی نمایید.

دخانیات

شما اجازه دارید تا همه مقادیر دخانیات زیر را معاف از مالیات و عوارض گمرکی با خود به کانادا بیاورید:

 • ۲۰۰ نخ سیگار
 • ۵۰ سیگار برگ
 • ۲۰۰ چوب تنباکو
 • ۲۰۰ گرم (۷ اونس) تنباکو فرآوری شده

علاوه براین، قانون مالیات کالاهای داخلی ۲۰۰۱، مقدار دخانیاتی که به وسیله فرد برای استفاده شخصی وارد می‌شود را در صورت عدم بسته بندی و برچسبی با عنوان  ” حق گمرک کانادا به طور کامل پرداخت شده” محدود می‌سازد. به طور جاری، این محدودیت بر ۵ واحد از دخانیات اعمال می‌گردد. یک واحد دخانیات شامل یکی از موارد زیر است:

 • ۲۰۰ نخ سیگار
 • ۵۰ سیگار برگ
 • ۲۰۰ چوب تنباکو
 • ۲۰۰ گرم (۷ اونس) تنباکو فرآوری شده

پول و ابزارهای پولی

در صورتی که ابزارهای پولی معادل یا بیش از ۱۰۰۰۰ دلار کانادا (یا ارز خارجی معادل آن) را به کشور وارد یا از آن خارج کنید، باید پیش از ورود یا ترک کانادا این مبلغ را به CBSA اطلاع دهید. این قانون هم برای وجه نقد هم برای ابزارهای پولی اعمال می‌گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا به مقاله عبور از مرز با ۱۰۰۰۰ دلار یا بیشتر مراجعه کنید.

محدودیت‌ها

واردات کالاهای خاصی به کانادا محدود شده است. نمونه‌هایی از این کالاها در زیر آمده‌اند. پیش از اقدام به واردات این اقلام، اطلاعات مورد نیاز را کسب نمایید. می‌توانید از طریق مراجعه به www.cbsa.gc.ca یا تماس با یکی از شماره تلفن‌های سرویس اطلاعات مرزی (BIS) که در بخش اطلاعات اضافی ذکر شده است، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

سلاح گرم و اسلحه

باید در مرز ورودی CBSA در زمان ورود به کانادا همه اسلحه‌ها و سلاح‌های گرم را اعلام نمایید. در صورت عدم اعلام، ممکن است تحت پیگرد قانونی قرار گیرید و کالاها توقیف گردند.

برای کسب اطلاعات دقیق‌تر درباره واردات اسلحه و سلاح گرم به کانادا، نشریه واردات اسلحه یا سلاح گرم به کانادا را مشاهده کنید یا با یکی از شماره تلفن‌های سرویس اطلاعات مرزی (BIS) که در بخش اطلاعات اضافی ذکر شده است، تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره درخواست مجوز سلاح گرم یا گواهی ثبت اسلحه، یا دریافت مجوز حمل و نقل اسلحه‌های محدود شده و ممنوعه (فرم CAFC 679)، لطفا به موارد زیر مراجعه کنید:

برنامه اسلحه گرم کانادا، اتاوا، انتاریو، K1A 0R2

شرایط و مقررات دریافت ویزا

راهنمای اخذ ویزای کانادا: کانادا یکی از کشورهایی است که به دلیل شرایط اجتماعی و اقتصادی در زمره مقصدهای گردشگران و البته مهاجران قرار گرفته است. با توجه به میزان بالای تقاضا برای سفر به کانادا ، مقررات سختگیرانه ای از سوی دولت کانادا برای ورود شهروندان خارجی به این کشور وضع شده است.در این مقاله سعی داریم درباره روش های اخذ ویزا یا روش های گرفتن ویزای کانادا را بررسی کنیم.

جالب است بدانید که به علت تعطیلی سفارت کانادا در ایران، کلیه فعالیت‌های این سفارت به حالت تعلیق درآمده و شهروندان ایرانی برای دریافت روادید می‌توانند از طریق نمایندگان قانونی یا شخصا به سفارت کانادا در کشورهای همجوار از جمله سفارت کانادا در ترکیه، مراجعه و مراحل قانونی دریافت ویزا را طی کنند. البته با توجه به اینکه مراجعه حضوری به سفارتخانه‌های کانادا در کشورهای همجوار اتلاف هزینه و زمان را در بردارد، میتوان ثبت نام و دریافت آنلاین ویزا را با کم هزینه‌ترین و نیز سریع‌ترین راه ممکنانجام داد.

برای استعلام قیمت و بررسی وضعیتتان با شماره 02188247024 تماس بگیرید.

 

فرم درخواست ویزا

نکات ضروری که باید به آنها توجه کنید

 1. کپی تمام صفحات پاسپورت که مهر یا ویزا دارند (از سال ۲۰۰۴)
 2. تکمیل و تایید فرم درخواست ویزا (application form).
 3. ترجمه شناسنامه
 4. تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی (family information).
 5. یک قطعه عکس ۵*۳ و ۵*۴ رنگی پس زمینه سفید
 6. ارائه ی ترجمه سند ملکی
 7. رزرو هتل و بلیط (اختیاری)
 8. دعوتنامه (اختیاری)
 9. ترجمه سند ازدواج (اگر زن و شوهر با هم اقدام کنند)
 10. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پنج ساله کانادا(Supervisa).
 11. ارائه ی ترجمه مدرک شغلی (برای صاحبین مشاغل جواز کسب لازم است، اما برای کارمندان نامه ی اشتغال به کار و فیش حقوقی باید ارائه شود)
 12. راهنمای مدارک ویزای ۵ ساله کانادا
 13. ویزای ۵ ساله در اصل ۱۰ ساله بوده اما از آنجا که اعتبار پاسپورت های ایرانی بیش از ۵ سال نیست، مدت زمان این ویزا نیز برای افراد ایرانی ۵ ساله لحاظ می شود.
 14. افرادی واجدالشرایط دریافت این نوع ویزا هستند که فرزند یا نوه ی آنها دارای اقامت موقت یا دائم باشد. (دارنده PR یا مقیم کانادا)
 15. معمولاً والدین دانشجویان در حال تحصیل در کانادا یا والدین افراد مقیم کانادایی می توانند نسبت به درخواست این ویزا اقدام کنند.

جهت دریافت مشاوره تلفنی رایگان و تماس ما با شما برای ارزیابی وضعیتتان، نسبت به تکمیل فرم تماس اقدام فرمایید.

VISA

بعد از تکمیل فرم با شما تماس گرفته خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

Call Now Buttonتماس با ما