02188247024

10 ایرلاین برتر دنیا در سال گذشته

آیا از مسافران پر سفر بیزینس کلاس هستید؟ آیا ایرلاین مورد علاقه‌تان در زمره‌ی بهترین هاست؟ سال گذشته در پاریس، شرکت تحقیقاتی مسافرت هوایی «Skytrax» در طبقه بندی صدتای برتر دنیا از بهترین ایرلاین‌های جهان پرده برداری کرد.

Skytrax می‌گوید: “مسافران از سراسر جهان یک پرسش‌نامه رضایتمندی از بزرگ‌ترین ایرلاین‌های دنیا را به منظور تعیین برترین‌ها پر می‌کنند. ایرلاین برتر امسال: هواپیمایی قطر مستقر در دوحه. این سومین بار در 5 سال است که این شرکت هواپیمایی در صدر رده‌بندی قرار می‌گیرد.” جالب است که در این طبقه بندی هواپیمایی مالزی بالاتر از Virgin America قرار گرفته است. البته باید به یاد بیاورید که هواپیمای این ایرلاین در مارس 2014 با تمامی 239 نفر سرنشینانش مفقود شد؛ اما در سال گذشته هواپیمایی مالزی در رتبه بالاتری از امسال یعنی شماره 18 قرار داشت.

1. قطر ایرویز

هواپیمایی قطر موفق شده است برای اولین بار در طبقه بندی بهترین صندلی بیزینس کلاس در صدر قرار بگیرد. احتمالاً همزمانی این جایزه با معرفی هواپیماهای A380 و A350 در ناوگان قطر تصادفی نیست. تحقیقات نشان می‌دهد که طراحی صندلی اخیر بر مبنای استانداردهای راحتی، فضا و محیط خصوصی افراد انجام شده است.

2. هواپیمایی سنگاپور

ناوگان مستقر در فرودگاه چانگی (Changi) در تحقیقات رتبه بندی جهانی، رتبه دوم را از رقیبان منطقه‌ای خود یعنی هواپیمایی‌های «کاتای پسفیک» و «آنا آل نیپون» در رتبه بندی منطقه‌ای آسیا ربود. ناوگان هواپیمایی سنگاپور همچنین موفق شد با ارائه کیفیت بالای خدمات از ابتدا تا به امروز، بعد از بهترین بیزینس کلاس دنیا قطر ایرویز و کاتای پسیفیک در رتبه دوم، در جایگاه سوم قرار بگیرد.

 

3. کاتای پسیفیک ایرویز

کاتای پسیفیک ایرویز برای سومین بار در برترین‌های ایرلاین های جهان 2015 اسکای تراکس در پاریس موفق به کسب جایزه بهترین هواپیمایی عبوری از اقیانوس‌ها شد. پیروزمندی‌های قبلی این ایرلاین در سال‌های 2011 و 2013 بوده است. هواپیمایی آسیانای کره‌ی جنوبی در جایگاه دوم و آنا النیپون ایرویز در جایگاه سوم قرار گرفته‌اند.

4. هواپیمایی ترکیش

هواپیمایی ترکیش به موفقیت قابل‌توجهی در برنده شدن جایزه‌های برتر «کابین بیزینس‌کلاس»، «بهترین سالن انتظار بیزینس کلاس» و «بهترین غذاخوری بیزینس کلاس» دست یافت. سالن غذاخوری لوکس مورد نظر واقع در استانبول در زمره‌ی بزرگ‌ترین‌های جهان است که می‌تواند 1000 نفر را در خود جای دهد و میزبان چندین ایستگاه سرو غذاهای محلی و بین‌المللی با طراحی شرکت کاترینگ Do&Co باشد.

5. امارات

امارات جایگاه خود را برای جایزه «بهترین سرگرمی‌های داخل هواپیما» در مسابقه بهترین ایرلاین‌های جهان 2015 اسکای تراکس در پاریس حفظ کرد. بعد از آن قطر و سنگاپور در رتبه‌های دوم و سوم هستند. امارات ضمن ادامه به پیشرفت‌های فنی و برنامه ریزی شده در صنعت حمل و نقل، هم چنان برتری قابل توجهی نسبت به نزدیک‌ترین رقبای جهانی خود دارد. امارات جایزه «بهترین امکانات راحتی» را از رقبای منطقه‌ای خود، اتحاد و سنگاپور ربوده است. این یک رقابت بسیار حساس در سراسر این صنعت است، مخصوصاً هنگام ارزیابی سطوح کیفیت بین 5 ایرلاین برتر!

6. اتحاد ایرویز

شاید جای شگفتی نباشد با این صف گسترده از سرویس‌ها و محصولات جدید تولید شده در این 6 ماه اخیر، هواپیمایی اتحاد بار دیگر موفق به دریافت جایزه شود. اتحاد به پیشرفت‌های مهمی از ابتدا تا به امروز صنعت هوایی رسیده است. به طور واضح مسافران تحت تأثیر فاکتور WOW از آخرین نوآوری‌های فرست کلاس اتحاد که در یک محدوده رقابتی از تولیدات کابین‌های پروازی است، قرار گرفته‌اند.

????????????????????????????????????

7. آنا آل نیپون

این ناوگان به‌عنوان «بهترین ارائه دهنده خدمات فرودگاهی» از کارکنانی که در گیت بلیط را چک می‌کنند گرفته تا ترانسفر و سالن انتظار شناخته شد. بعد از آن EVA Air و Garuda Indonesia در جایگاه دوم و سوم رتبه‌بندی سرویس‌های فرودگاهی هستند.

8. گارودای اندونزی

گارودا پرچم‌دار ناوگان هوایی اندونزی برای دومین سال متوالی در بهترین‌های سال 2015 اسکای تراکس برنده‌ی جایزه «بهترین کابین خدمه» شد. این اولین بار است که یک ایرلاین جایزه و جایگاه خود را در برنامه‌ریزی و مدیریت حفظ کرده است. برنده‌ی سابق، هواپیمایی آسیانا بود که اکنون در جایگاه دوم و بهترین ایرلاین آسیا، سنگاپور در جایگاه سوم هستند.

9. اوا ایر

هواپیمایی اوا به‌عنوان «تمیزترین هواپیمایی» برنده‌ی جایزه بهترین کابین هواپیمایی تمیز از سوی مسابقات اسکای تراکس 2015 شد. در این رده‌بندی سنگاپور دوم و برنده‌ی قبلی این جایزه، آنا النیپون سوم هستند. مسافران هم چنین برای اولین بار به هواپیمایی اوا به‌عنوان یکی از 10 ایرلاین برتر دنیا رأی دادند که آن را در رتبه نهم امسال قرار داد.

10. کانتاس ایرویز

کانتاس ایرویز استرالیا سال موفقی را پشت سر گذاشته و برای سومین سال متوالی برنده‌ی جایزه «بهترین هواپیمایی در استرالیا- اقیانوسیه» در رده‌بندی جهانی ایرلاین‌ها توسط اسکای تراکس در سال 2015 شد. کانتاس همچنین با تشخیص مسافران جایزه‌ی برتر دیگری برای امکانات راحتی بیزینس کلاس را بالاتر از قطر ایرویز و هواپیمایی هانیان چین دریافت نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

Call Now Buttonتماس با ما