02188247024

کیوتو پایتخت فرهنگی ژاپن

کیوتو پایتخت فرهنگی ژاپن
کیوتو پایتخت فرهنگی ژاپن
کیوتو پایتخت فرهنگی ژاپن

کیوتو پایتخت فرهنگی ژاپن

شهر کیوتو نمادی از امپراطوری قدیم ژاپن در حال حاضر است. هر ساله تعداد زیادی از گردشگران خارجی از این شهر بازدید میکنند. بیش از هزار مرکز گردشگری در این شهر واقع شده . میتوان به تعداد زیادی از معابد، خیابان های تاریخی، موزه، ساختمان های و باغ های سنتی اشاره کرد. شما در کیوتو مناظری را میتوانید مشاهده کنید که در هیچ جای دنیا نظیر ندارد. یکی از این مناظر معبد طلایی کینکاکاجی یا همان Kinkakuji میباشد. سازه ای در کنار برکه و باغی پر از شکوفه که با روکشی جنس طلا مزین شده است. در ادامه این مقاله به بررسی چند جاذبه توریستی کیوتو می پردازیم.

جاذبه های توریستی کیوتو

قلعه نیجو کیوتو
قلعه نیجو کیوتو

قلعه نیجو کیوتو

قلعه اسرار آمیز نیجو یا همان Nijo Castle در سال ۱۶۰۳ به دستور پادشاه شوگون اول ساخته شد. شوگون ، بنیان‌گذار حکومت شوگون‌ توکوگاوا بود. شوگون قصد داشت با ساخت این قلعه از کاخ امپراتوری کیوتو و محل زندگی شوگون در زمان هایی که به کیوتو می آمد، محافظت کند. ساخت این قلعه در زمان شوگون اول به پایان نرسید و شوگون اول نتوانست یکی از زیباترین آثار معماری کیوتو را تکمیل شده ببیند! سالیان بعد این قلعه اسرار آمیز توسط ایه‌میتسو، نوه‌ شوگون اول تکمیل شد. حکومت شوگون توکوگاوا در سال سق۱۸۶۷ سقوط کرد. از آنجایی که قلعه نیجو یکی از فاخر ترین آثار معماری آن زمان بود، در طی سالیان بعد از شوگون ها، قلعه نیجو به‌عنوان کاخ پادشاهی به کار برده شد.امروزه این قلعه به دولت ژاپن واگذار شده و بازدید از این اثر تاریخی برای عموم آزاد شد.  

سعی بر آن بوده که تمامی جزییات قلعه نیجو همانند سالیان شوگون سالم باقی بماند. تا این اثر تاریخی برای آیندگان حفاظت شود. برج ها، خندق ها، دیوار ها و سایر اجزای سازه قلعه به درستی حفظ و مرمت شده است. درون این قلعه اسرار آمیز آثار هنری فاخری نگه داری میشود. تابلوهای نفیس بخصوص هنر دستان کانو تانیو و شاگردانش، ظروف دست ساز استثنایی و بی رقیب و همچنین دست نوشته های تاریخی از جمله گنج های ذخیره شده در قلعه نیجو هستند. بزرگترین جاذبه های این قلعه کاخ نینومارو و دروازه های مهم این کاخ هستند.

معبد کینکاکوجی کیوتو یا عمارت طلایی ژاپن
معبد کینکاکوجی کیوتو یا عمارت طلایی ژاپن

معبد کینکاکوجی کیوتو

معبد کینکاکوجی Kinkaku-ji معروف به عمارت طلایی The Golden Pavilion محلی خاطره انگیز و روح بخش کیوتو برای کلیه گردشگران است. در تورهای ژاپن، گردشگرانی که از کیوتو بازدید میکنند گشت و گذار در این معبد طلایی را از دست نمیدهند. در سال های اخیر معبد کینکاکوجی به محبوبترین جاذبه‌های کیوتو تبدیل شده است.

معبد طلایی کینکاکوجی در قرن چهاردهم میلادی اقامتگاهی رویایی برای دوران بازنشستگی شوگون آشیکاگا یوشیمیتسو بنا شد. اما هماکنون این عمارت به عنوان معبد بودایی کاربرد دارد. بنای معبد کینکاکوجی تاکنون چندین بار بازسازی شده است. جدیدترین بازسازی آن به دهه ۱۹۵۰ میلادی باز می‌گردد.

دو طبقه بالایی این معبد با روکشی از طلا تزئین شده است، به همین خاطر آن را عمارت طلایی می‌نامند. این عمارت طلایی زیبا بر برکه ی کوچکی ساخته شده است. در اطراف معبد کینکاکوجی باغی چشم‌نواز طراحی شده است. امروزه معبد کینکاکوجی جز میراث جهانی یونسکو و یکی از آثار تمدن قدیمی کیوتو باستانی محسوب می‌شود.

معبد کیومیزو 
معبد کیومیزو کیوتو

معبد کیومیزو 

اگر پاییز به ژاپن سفر می کنید معبد کیومیزو را فراموش نکیند. معبد کیومیزو Kiyomizu Temple  در ناحیه جنگلی کیوتو واقع شده و بسیار دل فریب است. این معبد یکی از مهم‌ترین اماکن ثبت شده در میراث جهانی یونسکو میباشد. معبد کیومیزو در قلب جنگل ها و با دید ابدی کوه اوتووا قرار دارد. همچنین آبشار اوتووا نیز در نزدیکی این معبد منظره ای چشم نواز برای گردشگران ایجاد کرده است.

این معبد به یکی از قدیمی ترین سلسله های امپراطوری ژاپن برمیگردد. قدمت معبد کیومیزو به قرن هشتم میلادی برمی‌گردد؛ اما بخش‌های زیادی از ساختمان فعلی معبد در قرن ۱۶ میلادی ساخته شده است. این معبد شگفت انگیز به الهه رحمت بوداییان اهدا شده است و مجسمه‌ او در این معبد نصب شده است.

موزه ملی مانگا ژاپن در کیوتو
موزه ملی مانگا ژاپن در کیوتو

موزه ملی مانگا کیوتو

به کتاب های داستان مصور ژاپنی به اصطلاح “مانگا” گفته میشود. یکی از جاذبه های هنری امروزه ژاپن که همان کتاب های مصور هستند در کیوتو واقع شده است. موزه بین المللی مانگا کیوتو یا همان Kyoto National Manga Museum  مرکزی برای ذخیره مانگاهای جدید و قدیمی است. این موزه در دوران پس از جنگ جهانی دوم به وجود آمد. موزه ملی مانگا در سال ۲۰۰۶ افتتاح شد و مجموعه‌ عظیمی از کتاب‌های مانگا را به نمایش می‌گذارد. از جمله آثار این موزه می‌توان به آثار معروفی از هنرمندان غیر ژاپنی مانند آسترو بوی اشاره کرد.  

محله گیشا ها در کیوتو ژاپن - منطقه گیون
محله گیشا ها در کیوتو ژاپن – منطقه گیون

محله گیون 

بافت قدیمی شهر شامل محله ای به نام گیون یا همان Gion District میشود. گیون یکی از محله‌های مشهور و توریستی کیوتو است. این منطقه به دلیل وجود گیشاها و معابد فراوان مشهور شده است. گیشا به زنانی گفته می‌شود که در گذشته برای رقص، آواز، نوازندگی، سرگرمی و پذیرایی تربیت می‌شدند. این زنان لباس سنتی ژاپنی یا همان کیمونو را بر تن میکردند، آرایش غلیظی داشتند و کفش‌های چوبی می‌پوشیدند. گیشاها از مهمانان خود دل فریبی کنند. این محله در حاشیه‌ی شرقی رودخانه کاموگاوا قرار گرفته است. ترکیبی از معماری مدرن و تاریخی را در خود جای داده است. محله گیون یکی محله های کیوتو برای پیاده‌روی در شبانه و خوشگذرانی در ژاپن میباشد.

کاخ امپراطوری کیوتو
کاخ امپراطوری کیوتو

کاخ امپراطوری کیوتو

کاخ امپراطوری کیوتو یا همان  Kyoto Imperial Palace سازه ای قدیمی که تلاطم نا آرامی های کیوتو را به خود دیده است. این کاخ مرکز حکومت کیوتو بوده و بارها به خاطر آتش‌سوزی ها و درگیرها بازسازی شده است. اما به جرات میتوان گفت این کاخ یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های کیوتو محسوب می‌شود. در حال حاضر اصلی ترین سازه این کاخ یک ساختمان میباشد که در سال ۱۸۵۵ بنا شده است. کاخ امپراطوری کیوتو، محوطه‌ای وسیع در مرکز شهر را در برمی گیرد. بازدید از محوطه بیرونی این کاخ برای عموم آزاد است. 

منطقه جنگلی آراشیاما در کیوتو ژاپن
منطقه جنگلی آراشیاما در کیوتو ژاپن

منطقه جنگلی آراشیاما کیوتو

جنگل بامبو آراشیاما، پارک جنگلی میمون اویواتایاما و معبد تنریوجی سه مرکز مهم گردشگری در منطقه آراشیاما کیوتو میباشد. جنگل بامبو آراشیاما Arashiyama Bamboo Forest یکی از جذاب‌ترین دیدنی های کیوتو است. جنگلی شگفت انگیز و باورنکردنی از درختان بامبوی سر به فلک کشیده ای که به جرات میتوان گفت همتایی برای این جنگل پیدا نمیشود. 

در آخر باید بگوییم بازدید از ژاپن به خصوص بازدید از شهر کیوتو میتواند شما را به یک سفر در زمان و بازدید از تاریخ باستان ژاپن دعوت کند. کیوتو نه تنها یکی از میراث فرهنگی ژاپن است بلکه این شهر گوشه ای از تمدن بشریت در سالیان دور را نشان میدهد و در جوامع بین المللی از اهمیت زیادی برخوردار است. برای مشاهده تورهای ژاپن روی اینجا کلیک کنید یا با کارشناسان مهربان سیر دنیا در ارتباط باشید. برای بازدید از نقشه موقعیت کیوتو در ژاپن روی اینجا کلیک کنید تا نقشه هوایی گوگل این شهر بر ای شما نمایش داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

Call Now Buttonتماس با ما