02188247024

ویزای کار ژاپن

ویزای کار ژاپن | مهاجرت کاری به ژاپن | کار در ژاپن | اخذ ویزای کاری ژاپن

ویزای کار ژاپن

کشور ژاپن همواره یکی از پیشرفته ترین کشور های دنیا بوده است. اکنون پس از کشور های آمریکا و چین رتبه سوم اقتصادی دنیا را دارد. با توجه به کیفیت بالای زندگی در ژاپن، همچنین کیفیت بالای دانشگاه های ژاپن بسیاری از افراد هستند که علاقه مند به مهاجرت به این کشور هستند. همچنین افراد زیادی قصد دارند تا به طریقی اقامت دائم ژاپن را کسب کنند. از آن جایی که به طور کلی جمعیت این کشور روبه پیری است، در ساله های گذشته دولت ژاپن برنامه های مختلفی را در جهت جذب نیروی کار با سابقه خارجی ارائه کرده است.

یکی از برنامه های در نظر گرفته شده، ویزای نیروی کار ماهر خارجی می باشد، که در رشته های مختلف این کشور اقدام به جذب نیروی کار کرده است. افراد خارجی که در یکی از این زمینه های کاری دارای سابقه هستند و متقاضی مهاجرت کاری به ژاپن نیز می باشند. درصورت داشتن قرارداد کاری از این کشور می توانند برای این ویزا اقدام کنند. ⁣

ویزای کار ژاپن و همراهی خانواده

مهاجرت کاری به ژاپن⁣ و شرایط ویزای همراه یکی از سوالاتی که همواره در خصوص مهاجرت کاری به ژاپن پرسیده می شود این است که آیا امکان دریافت ویزای ژاپن و اقامت ژاپن برای همراهان فرد خارجی وجود دارد یا نه. بیشتر افراد و مهاجران خارجی که علاقه مند مهاجرت به ژاپن از طریق کار هستند در صورتی که بتوانند ویزای نیروی کار ماهر ژاپن را کسب کنند می توانند خانواده خود را نیز با خود به همراه داشته باشند. معمولا در بیشتر کشور های دنیا برای افرادی که ویزا و یا اقامت کشوری را کسب می کنند. این اجازه داده می شود که برای همسر و فرزندان خود نیز ویزا و مجوز اقامت را دریافت کنند. در صورتی که فرد متقاضی کار در ژاپن موفق به اخذ ویزای کار در ژاپن شود. این اجازه به او داده می شود که همسر و فرزندان خود را در ژاپن به همراه خود داشته باشد و برای آنان نیز اقامت ژاپن را اخذ کند.

برنامه جذب نیروی کار ژاپن

حدود 340 هزار نیروی کار خارجی می توانند در پنج سال آینده وارد ژاپن شوند. که در پی تصویب یک قانون مهاجرتی جدید توسط دولت ژاپن می باشد . حداقل انتظار می رود 33000 تا 47000 نفر از این تعداد تنها در سال 2023 وارد بازار کار ژاپن شوند. طبق پیش بینی های دولت، در سال مالی 2023، کارفرمایان ژاپنی حداقل دچار کمبود 600 هزار نیروی کاری خواهند بود. انتظار می رود از آوریل سال 2023، کمبود نیروی کار ژاپن از 1.3 میلیون به 1.35 میلیون نفر برسد. حوزه های کشاورزی، پرستاری، ساختمان، هتلداری و کشتی سازی از جمله بخشهای دارای بیشترین کمبود نیروی کار در ژاپن می باشند. همچنین رسانه های محلی ژاپنی از امکان افزایش ظرفیت جذب نیروی کار خارجی در ژاپن به 500 هزار نفر تا سال 2025 گزارش داده اند. به گزارش دولت ژاپن، در سال 2020 حدود 1.28 میلیون نیروی کار خارجی در ژاپن مشغول به کار بوده اند که دو برابر همین تعداد نسبت به یک دهه گذشته می باشد.

ویزای کار ژاپن | مهاجرت کاری به ژاپن | کار در ژاپن | اخذ ویزای کاری ژاپن
ویزای کار ژاپن | مهاجرت کاری به ژاپن | کار در ژاپن | اخذ ویزای کاری ژاپن

انواع ویزای کار ژاپن

متقاضیانی که کشور ژاپن را مقصدی برای کار در نظر می گیرند و می خواهند وارد بازار کار این کشور شوند نیاز به ویزای کار در ژاپن را دارند. چند نوع ویزای کار برای ژاپن وجود دارد که به شرح زیر است:

 • ویزای کار عادی ژاپنی که برای تعدادی از حرفه ها مانند استادان هنر یا هنرمندان صادر می شود.
 • ویزای حرفه ای ژاپن برای افراد با مهارت بالا که از طریق یک سیستم مبتنی بر امتیازبندی صادر می گردد.
 • اقامت از این طریق مدت زمان طولانی تری دارد و مزایای بیشتری را نسبت به ویزای کاری معمولی دارد.
 • دولت ژاپن ویزای Designated Skills را به دو دسته تقسیم بندی نموده است.

مزایای ویزای کار در ژاپن

ویزای کار در ژاپن بر اساس میزان سطح تحصیلات متقاضی ، پیشینه حرفه ای و درآمد وی صادر می شود و مزایای زیر را داراست.

 • اجازه شرکت در فعالیت های متعدد در کشور ژاپن را پوشش می دهد.
 • ویزای کار کشور ژاپن 5 ساله است.
 • دسترسی سریع تر به ویزای اقامت دائم در کشور ژاپن
 • امکان کار در کشور ژاپن به صورت تمام وقت برای همسر تحت شرایط خاص
 • امکان به همراه آوردن پدر و مادر خود به کشور ژاپن تحت شرایط خاص

قوانین ویزای کاری ژاپن

انواع ویزا های کاری در ژاپن که به آنها اجازه کار کردن داده می شود عبارتند از: کسانی که اقامت دائم دارند و یا فرزند یا همسر شخص ژاپنی باشند و یا همسر یا فرزند یک شخص ژاپنی یا کسی که اقامت دائم کشور ژاپن را دارد باشند، این امکان را دارند که در هر یک از مشاغل به صورت آزادانه مشغول به کار شوند.دارندگان اقامت های زیر اجازه کار کردن در یک سری از مشاغل را خواهند داشت. از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد: پرفسورها، سرمایه گذاران، وکلا و همه اشخاصی که در زمینه های حقوقی مشغول به کار هستند. همچنین پزشکان و کلیه افرادی که به نوعی با رشته های پزشکی در ارتباط هستند، همچنین معلمین و محققین آموزشی فقط باید به این نکته اشاره کرد که تمامی این اشخاص برای اینکه بتوانند شروع به کار کنند باید از اداره مهاجرت محلی اجازه نامه رسمی را دریافت کنند.

چه افرادی اجازه کار در ژاپن ندارند؟

دارندگان ویزا اجازه کار را نخواهند داشت مگر اینکه در ساعات محدود و مشخص بتوانند کار کنند. اشخاصی که اقامت آنها از طریق فعالیت های فرهنگی، جهانگردی، دانشجوی کالج، دانشجوی پری کالج می باشد. برای اینکه این اشخاص بتوانند شروع به کارکنند باید اول اجازه اداره کار محلی را اخذ کنند که با این اجازه نامه بتوانند در ساعات مشخصی مشغول به کار شوند.

 • اشخاصی که با توجه به اینکه اجازه کار به آنها داده میشود ولی از اداره مهاجرت کسب اجازه نکرده اند.
 • اشخاصی که ویزای آنها به پایان رسیده است.
 • اشخاصی که نوع ویزای آنها ویزای کار نیست و اجازه اشتغال به فعالیت های خارج از شرایط اقامت را از اداره مهاجرت محلی ندارند.

افراد فوق الذکر بر اساس قوانین کشور ژاپن مجبور به ترک کشور ژاپن هستند. همچنین شامل مجازات کیفری هم خواهند بود. با این شکل باید گفت که کشور ژاپن سومین کشور قدرتمند از نظر اقتصادی پس از آمریکا و چین در دنیا محسوب می شود. آمریکا و چین، بزرگترین شریکان تجاری کشور ژاپن هستند. با وجود اینکه کشور ژاپن از نظر منابع و ذخایر طبیعی با محدودیت رو به رو است. اما در بخش صنعت و فناوری ‌های پیشرفته، اقدام به سرمایه گذاری های متعددی کرده و نتیجه ی آن این است که امروزه تجهیزات حمل و نقل، اتومبیل، ماشین آلات الکتریکی، صنایع الکترونیک و صنایع شیمیایی، بخش عمده ی صادرات کشور ژاپن را شامل میشود. به همین دلیل امروزه کشور ژاپن به عنوان چهارمین کشور صادر کننده در کل جهان شناخته شده است.

چه افرادی در اولویت دریافت ویزای کار ژاپن هستند:

 1. دارندگان مدرک دانشگاهی مرتبط با کار در ژاپن.
 2. افرادی که حداقل ۱۰ سال سابقه ی حرفه ای در مشاغل مهندسی دارند.
 3. افرادی که حداقل ۳ سال سابقه ی کاری حرفه ای در خدمات بین المللی دارند.
 4. سرمایه گذاران خارجی با داشتن حداقل ۵ میلیون ین دارایی برای سرمایه گذاری در کشور ژاپن.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به ژاپن و یا سفر به ژاپن میتوانید با کارشناسان مهربان سیر در ارتباط باشید: 02188247024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

Call Now Buttonتماس با ما