02188247024

ریجکتی کانادا

ریجکتی ویزای کانادا

 

ریجکتی ویزای کانادا دلهره آور است اما اصلا به این معنا نیست که شما در رسیدن به آرزوهای خود شکست خورده‌اید! درخواست برای انواع ویزای کانادا ممکن است به دلایل مختلف رد شود ولی اگر پس از دریافت پاسخ از سفارت به جای غصه خوردن به فکر رفع ریجکتی ویزای کانادا باشید، برنده میدان خواهید بود. با توجه به علت ریجکتی ویزا روش‌های متفاوتی برای رفع آن وجود دارد. در این مقاله قصد داریم دلایل ریجکتی ویزای کانادا و اقدامات لازم برای رفع آن را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

 

 

ریجکت شدن ویزای کانادا

ریجکت شدن ویزای کانادا به این معنا است که با درخواست اخذ ویزای شما موافقت نشده است. دلایل مختلفی برای ریجکت شدن ویزای کانادا وجود دارد. واقعیت این است که کانادا یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی است و جای تعجب ندارد که تعداد متقاضیان ویزای این کشور بالا باشد. یک واقعیت دیگر این است که اگر قرار باشد این کشور با تمام درخواست‌های اخذ ویزا موافقت کند دیگر جای سوزن انداختن در آن نخواهد بود! پس بدیهی است که بخواهد برخی از درخواست‌ها را رد کند. اما برای ریجکت کردن ویزا همیشه باشد دلیل وجود داشته باشد.

 

دلایل کلی ریجکتی ویزای کانادا

یکی از مهم‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا نقص پرونده ارسال شده است. در واقع پرونده شما باید نشان دهد که شما قصد ندارید برای همیشه در این کشور بمانید و اگر در اثبات هدف ترک کانادا موفق عمل نکردید، درخواست شما رد خواهد شد.

معمولا وقتی پرونده متقاضیان رد می‌شود، آنها بلافاصله به این فکر می‌کنند که مشکل پرونده آنها چه بوده است. اما باید بدانید که مشکل ریجکتی پرونده همیشه از طرف شما نیست! گاهی زمان محدود برای بررسی حجم زیادی از پرونده‌ها باعث می‌شود آفیسر در مورد پرونده شما اشتباه کند. شاید این موضوع را یک بدشانسی قلمداد کنید اما می‌توان خوشبینانه هم به این قضیه فکر کند. اگر علت ریجکتی ویزای شما اشتباه آفیسر باشد، می‌توانید درخواست تجدید نظر دهید. در این صورت شانس اخذ ویزا بالا خواهد بود چرا که مشکلی در پرونده وجود ندارد. همچنین، ریجکت شدن ویزای کانادا تاثیر منفی روی درخواست‌های بعدی نخواهد گذاشت.

 

نکته مهمی که درباره اقدامات پس از ریجکت شدن ویزا کانادا وجود دارد این است که در ارسال مجدد پرونده دقت زیادی به خرج دهید. اگر پرونده شما مجددا ریجکت شود سابقه خوبی در پرونده نخواهید داشت.

 

 

امکان رفع ریجکتی ویزای کانادا

 

مهم‌ترین سوال بسیاری از متقاضیان که درخواست آنها رد می‌شود این است که آیا امکان رفع ریجکتی ویزای کانادا و درخواست مجدد وجود دارد؟ آیا امکان درخواست مجدد وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که معمولا امکان درخواست دوباره برای رفع ریجکتی ویزا وجود دارد، مگر اینکه در نامه ریجکتی عنوان شده باشد که امکان درخواست مجدد وجود ندارد. اگر یک تاریخ قانونی برای درخواست وجود دارد، مثلا تاریخ ویزای کاری شما تمام شده است، وقت کوتاهی برای درخواست مجدد خواهید داشت. پس حتما جزئیات نامه را برای بررسی ددلاین‌های مشخص شده بررسی کنید.

 

 

اقدامات پس از ریجکت شدن ویزای کانادا

قبل از هر گونه اقدام برای رفع ریجکتی ویزای کانادا باید ابتدا با کمک یک متخصص دلیل یا دلائل ریجکتی را بررسی کنیم. پس از این مرحله میتوان با چند روش برای رفع ریجکتی اقدام کرد.

 

اقدامات پس از ریجکت شدن ویزای کانادا عبارتند از:

 

 1. درخواست مجدد ویزا پس از تقویت مدارک

در این روش مدارک را تقویت میکنید. یعنی اگر مدرک بیشتر نیاز باشد به پرونده ضمیمه میکنید و اگر یک مدرک غیر قابل قبول ارائه شده که نتوانسته آفیسر را مجاب کند، یک مدرک کاملتر به جای آن ارائه میدهید. به عنوان مثال اگر آفیسر اشاره کرده است که استادی پلن شما او را متقاعد نکرده است، یک استادی پلن جدید و قوی ارائه داده و مدارک را دوباره ارسال میکنید.

 

 1. درخواست بررسی مجدد پرونده (Trconsideration

اگر مطمئن هستید که هیچ نقصی در پرونده وجود نداشته است، بدون تغییر در مدارک، درخواست بررسی مجدد پرونده را به اداره مهاجرت ارسال میکنید.

 

 1. اعتراض در دادگاه (court)

در این روش به دادگاه عالی کانادا شکایت میکنید که نحوه رسیدگی به پرونده ارسالی شما منصفانه نبوده است.

 

تفاوت بین عدم پذیرش و استرداد در ویزای ریجکت شده چیست؟

تشخیص بین‌عدم پذیرش (refusal) و یا استرداد (return) ویزای ریجکت شده اهمیت زیادی دارد. عدم پذیرش به دلایلی مانند عدم اثبات تمکن مالی، اثبات هدف سفر، دلایل پزشکی، امنیتی یا کیفری اتفاق می‌افتد. از طرف دیگر، استرداد (return) ویزا ممکن است در نتیجه فقدان و یا نادرست بودن اسناد و مدارک یا فراموش کردن امضای فرم‌های مورد نیاز باشد.

 

همچنین اگر ظرفیت پذیرش برنامه‌ای که برای آن درخواست داده اید، تکمیل شده باشد ممکن است درخواست شما برگردانده شود. با این حال، اگر درخواست شما برای اخذ ویزا برگردانده شده است، می‌توانید با اصلاح اشتباهات و نواقص، مجددا برای دریافت ویزا اقدام کنید.

 

در صورت ریجکتی ویزای کانادا، باید قبل از اقدام مجدد، قوانین و پروتکل‌های موجود در این زمینه را بررسی ، همه اشتباهات را اصلاح و هرگونه اطلاعاتی را که ممکن است منجر به افزایش شانس موفقیت شما شود، به پرونده‌ اضافه کنید. همانطور که گفتیم اگر مطمئن هستید که در درخواست اولیه شما کمی و کاستی وجود نداشته و آفیسر ویزا اشتباه کرده است، می‌توانید درخواست تجدید نظر دهید.

 

 20 دلیل شایع ریجکتی ویزای کانادا

 

آن طور که اشاره شد، با توجه به نوع ویزای کانادا دلایل مختلفی برای ریجکتی وجود دارد. در اینجا صرف نظر از نوع ویزا، به 20 دلیل شایع ریجکتی ویزای کانادا اشاره می‌کنیم.

 

 1. تمکن مالی

 

شما باید نشان دهید که بودجه کافی برای سفر و اقامت در کانادا را دارید. مبلغ مورد نیاز بر اساس تعداد افرادی که شما را همراهی می‌کنند و مدت اقامت شما متغیر است.

 

 1. منابع تامین کننده سرمایه

 

دولت کانادا منبع و چگونگی تامین مبالغ ارائه شده توسط شما را بررسی می‌کند و اگر در مورد آن قانع نشد درخواست را رد می‌کند.

 

 1. تاریخچه سفر

 

بسته به ملیت متقاضی، افرادی که سابقه سفر به کشورهای خارجی مخصوصا کشورهای حوزه شنگن را دارند، از شانس بیشتری برای دریافت ویزای کانادا برخوردار هستند.

 

 1. آینده شغلی نامعلوم در کشور مبدا

 

اگر اهل کشوری هستید که حقوق بسیار کمتری نسبت به کانادا دارد، احتمال دارد اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا درباره قصد شما برای بازگشت به کشور مبدا دچار تردید شود.

 

۵. عدم ارائه اسناد و شواهد کافی و دقیق

 

اسنادی وجود دارد که ممکن است در لیست اسناد مورد نظر اشاره نشده باشد ولی باید برای اثبات اهداف و شرایط خود آن‌ها را ارائه دهید تا شانس موفقیت شما بالا رود.

 

 1. وضعیت شغلی فعلی

 

بسته به درخواست ویزا، شاغل نبودن متقاضی ممکن است در موفقیت او در اخذ ویزا تأثیر بگذارد.

 

 1. عدم روابط خانوادگی که ثابت کنند قصد بازگشت به کشور خود را دارید (Family ties)

 

اگر مدارک کافی برای داشتن اعضای خانواده درجه یک در کشور مبدا ارائه ندهید، آفیسر فکر کند شما به دلیل عدم وابستگی خانوادگی ممکن است تمایل به بازگشت به کشور خود نداشته باشید.

 

۸. مدت اقامت

 

بسته به مدت زمانی که برای اقامت اعلام می‌کنید، نیاز به بودجه مالی متفاوت دارید. اگر مدت زمان درخواستی زیاد باشد باید بودجه مالی بیشتری داشته باشید.

 

 1. هدف واقعی بازدید

 

توضیحات کافی برای دلیل سفر به کانادا ارائه نکرده‌اید.

 

۱۰. عدم توضیح در مورد هدف سفر

 

در هنگام ثبت درخواست ویزا، دلایل خود برای اخذ ویزا و مدت زمان اقامتتان را مشخص نکرده‌اید.

 

 

ویزای کانادا می‌تواند به دلایل مختلف ریجکت شود و برای تقاضای مجدد ویزا باید دلیل ریجکتی را برطرف کنید.

 

 

 1. دارایی‌های شخصی

 

نداشتن دارایی‌هایی مانند: خانه، اتومبیل یا کسب و کار در کشور مبدا می‌تواند مانع اثبات ارتباط شما با کشور مبدا باشد.

 

 1. وضعیت مالی میزبان در کانادا

 

عدم ارائه مدارک کافی توسط میزبان کانادایی، ممکن است دلیل رد درخواست ویزا باشد.

 

 1. مدارکی که معتبر به نظر نمی‌رسند

 

اگر اسناد و مدارک شما معتبر نباشد، به دلیل از دست دادن اعتبار، نه تنها درخواست شما پذیرفته نمی‌شود بلکه ممکن است برای درخواست مجدد نیز با مشکل روبرو شوید. اطمینان حاصل کنید که با مشاور و وکلایی مشورت کرده‌اید که مجوز قانونی داشته و دارای تجربه هستند.

 

۱۴. سابقه اقامت بیش از حد یا دیپورت از کانادا یا هر کشور دیگر

 

کانادا از سیستم جهانی برای بررسی پرونده‌ها استفاده می‌کند و آن‌ها اطلاعات را با اکثر کشورهای جهان به اشتراک می‌گذارند. اگر بیش از مدت زمان اعتبار ویزای خود در کانادا یا هر کشور دیگر اقامت کرده باشید، شانس موفقیتتان کاهش می‌یابد. با این حال، بسته به پرونده شما، هنوز هم می‌توان برای اخذ ویزا اقدام کرد.

 

 1. وضعیت غیرقانونی در کشور محل اقامت

 

اگر در کشوری به طور غیرقانونی زندگی می‌کنید، کانادا به احتمال زیاد باور نخواهد کرد که شما از قوانین و مقررات این کشور پیروی خواهید کرد.

 

 1. نقض استانداردهای امنیتی بین المللی، مانند پرونده متقاضیانی که سابقه کیفری دارند

 

با در نظر گرفتن نوع جرمی که فرد مرتکب شده و اینکه چه مدت پیش اتفاق افتاده است، ممکن است وی همچنان واجد شرایط رفتن به کانادا باشد.

 

۱۷. عدم رعایت استانداردهای بهداشتی

 

بسته به کشور محل زندگی خود، ممکن است نیاز باشد برای درخواست ویزا، معاینات پزشکی انجام دهید. بیماری‌هایی که می‌تواند خطری برای دیگران باشد و یا مشکلاتی که برای درمان هزینه‌های زیادی بر مالیات دهندگان کانادایی تحمیل خواهد کرد، ممکن است منجر به رد ویزا شود.

 

۱۸. تردید آفیسر به هدف واقعی بازدید

 

در درخواست خود، باید آفیسر را متقاعد کنید که هدف شما واقعی و همان چیزی است که در درخواستتان ذکر شده است.

 

۱۹. ارائه اطلاعات نادرست

 

ارائه اطلاعات نادرست در مورد مهاجرت به کانادا ممکن است دلیل‌عدم پذیرش و همچنین ممنوعیت درخواست مجدد باشد.

 

 1. نقض حقوق بشر

 

اگر سابقه خدمت در کشوری را دارید که محکوم به انجام و شرکت در جنایات جنگی است، این امر می‌تواند دلیل ریجکتی ویزای شما باشد. برای برطرف کردن این مورد ارائه اسناد و مدارک اضافی ضروری است.

 

باید اشاره کنیم قوانین و دلایلی که ممکن است باعث ریجکتی ویزای کانادا شوند می‌توانند بسیار پیچیده باشند. پس حتما در این مورد و برای افزایش شانس موفقیت در پرونده خود با مشاورین با تجربه و مورد تایید اداره مهاجرت کانادا صحبت کنید تا با ارائه مشاوره و پشتیبانی مناسب پرونده شما به نتیجه برسد.

 

تیم ای ویزا به شما کمک می‌کند تا با ثبت یک درخواست کامل و حرفه‌ای برای اخذ ویزا، شانس موفقیت خود را افزایش دهید. ما همچنین می‌توانیم با ارائه استدلال‌های حقوقی و همراستا با دادگاه‌های فدرال، به شما کمک کنیم تا در صورت داشتن ریجکتی‌های قبلی آن‌ها را برطرف و مجددا اقدام کنید.

 

 

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

 

در سال‌های اخیر تعداد متقاضیان بین المللی برای تحصیل در کانادا افزایش زیادی داشته است. برای تحصیل در کانادا ابتدا باید از یک موسسه نامه پذیرش دریافت کنید و مهم‌ترین مرحله پس از آن اخذ ویزای تحصیلی است.

درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی یا استادی پرمیت کانادا می‌تواند به دلایل مختلف رد شود. دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا عبارتند از:

 

 1. عدم وابستگی به کشور مبدا

 

اگر آفیسر متقاعد نشود که دانشجوی بین المللی قصد دارد بعد از اتمام مهلت قانونی اقامت در کانادا به کشور خود بازگردد ویزای او را رد خواهد کرد. قانون ترک کانادا در بخش 216 (1)b قوانین مهاجرت آمده است. بر اساس این بند تمام متقاضیان باید اعلام کنند که قصد ماندن در کانادا را ندارند. حال اگر نتوانید به خوبی وابستگی خود به وطن را توضیح دهید و دلایل کافی برای آن ارائه ندهید، درخواست شما رد خواهد شد.

 

 1. دلایل ناکافی یا مبهم برای تحصیل در کانادا

 

متقاضیان اخذ استادی پرمیت کانادا باید توضیح دهند که چرا قصد دارند در کانادا تحصیل کنند. آنها باید اسناد و دلایل کافی ارائه دهند و از توضیحات مبهم و ناکافی اجتتناب کنند. آفیسر باید یک تصویر واضح از هدف شما داشته باشد. این قانون در بند 219 (1) آمده است.

 

 1. استادی پلن نامناسب

 

به عنوان یک متقاضی تحصیل در کانادا باید اثبات کنید که چرا کشور شما به تحصیل آن رشته نیاز دارد و برنامه تحصیل خود را بر اساس موقعیت شغلی بیان کنید. اگر نتوانید به خوبی توضیح دهید که تحصیل در کانادا باعث پیشرفت کاری شما در کشور مبدا می‌شود، درخواست شما ریجکت خواهد شد. به هر حال آفیسر باید قانع شود که این همه هزینه‌ای که می‌خواهید برای تحصیل در کانادا صرف کنید، برای آینده کاری شما مفید خواهد بود و شما قصد پناهنده شدن در کانادا را ندارید.

 

 1. مدارک نادرست یا جعلی

 

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید برای درخواست ویزای کانادا در نظر گرفته شود، ارائه مدارک درست و قانونی است. اگر مدارکی که ارائه می‌دهید نادرست بوده و با هدف شما همخوانی نداشته باشد، آفیسر اینطور فکر خواهد کرد که درخواست شما غیرقانونی است و قصد کلاهبرداری دارید. این قانون در بند 40(1)a ذکر شده است.

 

 1. عدم تمکن مالی

 

بر طبق بند 220  اگر متقاضی نتواند تمکن مالی خود برای پرداخت شهریه‌ها، تامین زندگی خود و اعضای خانواده و هزینه حمل و نقل در کانادا اثبات کند، آفیسر باید درخواست او را رد کند. اگر متقاضی در کانادا بستگانی دارد، باید ثابت کند که آنها از تمکن مالی برای تامین هزینه‌های او برخوردار هستند.

 

 1. سوابق سفرهای قبلی

 

در برخی موارد وقتی متقاضیان هیچ گونه سابقه سفر به کشور خارجی را ندارند، آفیسر فکر می‌کند آنها از تمکن مالی کافی برخوردار نیستند و درخواست را رد می‌کند.

 

 1. عدم وابستگی به کشور مبدا

 

اگر متقاضی نتواند ثابت کند که به کشور خود وابستگی دارد و قرار است پس از اتمام تحصیل در کانادا به کشور خود بازگردد، تقاضای او رد خواهد شد. خانواده، کار و غیره مثال‌هایی از این وابستگی‌ها هستند.

 

 1. سابقه علمی ضعیف

 

سابقه علمی یکی از مهم‌ترین عوامل پذیرش ویزای تحصیلی کانادا است و علاوه بر معدل نمره آیلتس را هم شامل می‌شود. اگر در این موارد نمرات خوبی کسب نکرده‌اید، آفیسر فکر می‌کند از توانایی لازم برای تحصیل در کانادا برخوردار نیستید. گپ تحصیلی هم یکی دیگر از مواردی است که باعث ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا می‌شود. اگر مدت زمان زیادی از درس و تحصیل فاصله گرفته باشید، یک امتیاز منفی حساب خواهد شد.

 

 1. تغییر رشته تحصیلی

 

شاید تعجب کنید اما تغییر رشته تحصیلی هم می‌تواند یکی از دلایل رد شدن ویزای تحصیلی کانادا باشد! برای مثال اگر رشته‌ای که در دوران کارشناسی تحصیل کرده‌اید متفاوت از رشته‌ای باشد که برای تحصیل کارشناسی ارشد در نظر گرفته‌اید، درخواست شما رد خواهد شد.

 

دلایل دیگری هم می‌تواند باعث ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا شود که توضیحات کامل و جامع در مورد دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا را می توانید در مقاله ی دیگری در این ارتباط به تفصیل مطالعه کنید.

 

 

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

 

جالب است بدانید که درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا نسبت به سایر ویزاها بیشتر است. در سال 2017 در حدود 4 هزار درخواست برای ویزای تحصیلی وجود داشته که حدود 3 هزار تای آن پذیرش شده و 25 درصد آن رد شده است.

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در سال 2018 و از میان 9 هزار ویزای تقاضا شده 33 درصد بوده است. یعنی حدود 6 هزار درخواست برای ویزای تحصیلی مورد تایید قرار گرفته است.

 

در سال 2019 درصد ریجکتی سایر ویزاهای کانادا تقریبا ثابت بوده اما درصد ریجکتی ویزای دانشجویی افزایش داشته است! در آن سال 14329 نفر متقاضی دریافت ویزای تحصیلی بوده‌اند که نشان می‌داد آمار متقاضیان در مقایسه با سال 2018 حدود 60 درصد افزایش داشته است. از این میان 6257 درخواست مورد تایید قرار گرفته و 57 درصد آن رد شده است. در کل 6257 نفر توانسته‌اند در سال 2019 ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنند. از میان مقاطع تحصیلی مختلف مقطع کارشناسی معمولا بیشترین مقدار ریجکتی را شامل می‌شود.

 

آمارهای اعلام شده نشان می‌دهد که با افزایش میزان تقاضا برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا درصد ریجکتی این ویزا بالا می‌رود. کانادا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است و هر ساله به تعداد متقاضیان آن اضافه می‌شود.  باید اشاره کنیم که بیشترین تعداد ریجکتی ویزای تحصیلی متعلق به استان کبک (47 درصد) و کمترین تعداد متعلق به استان‌های ساسکاچوان (23 درصد) ، آلبرتا (24 درصد) و نیوبرانزویک (24 درصد) است.

 

 

رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا سه گزینه پیش روی شماست: اپلای کردن دوباره، درخواست تجدید نظر و اعتراض به دادگاه فدرال. اگر بپرسید کدام شیوه بهتر است باید بگوییم این بستگی به علت ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا دارد. علت ریجکتی معمولا در نامه ریجکتی عنوان می‌شود ولی گاهی ممکن است چندان واضح بیان نشده باشد.

اگر دلیل ریجکتی واضح و قابل حل باشد بهترین گزینه این است که با حل مشکل دوباره برای اخذ ویزای اپلای کنید. به عنوان مثال اگر علت ریجکتی این است که وابستگی کافی به کشور مبدا ندارید، می‌توانید مدارکی جمع‌آوری کنید که نشان می‌دهد شما در کشور مبدا خانواده و شغلی دارید که باید به خاطر آنها به کشور خود برگردید. سپس با ارائه این مدارک دوباره اپلای می‌کنید.

 

 

برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا می‌توانید دوباره اپلای کنید، درخواست تجدید نظر دهید یا به دادگاه فدرال اعتراض کنید.

 

 

اگر اطمینان دارید که مدارک درست و کافی ارائه داده‌اید و این احتمال وجود دارد که آفیسر به علت تعداد زیاد پرونده فرصت کافی برای بررسی پرونده شما نداشته است، می‌توانید به مرکز رسیدگی به پرونده‌ها درخواست تجدید نظر بدهید.

 

گزینه سوم اعتراض به دادگاه فدرال است. اعتراض به ریجکت ویزای تحصیلی کانادا وقتی مناسب است که شما اطمینان دارید یک پرونده پر پیمان تحویل داده‌اید و هیچ دلیلی برای رد شدن آن وجود نداشته است. در این صورت این احتمال می‌رود که در بررسی پرونده شما خطایی صورت گرفته است.  به عنوان مثال نمرات زبان و معدل شما عالی است، رزومه علمی قوی دارید و دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته‌اید رنکینگ بسیار خوبی دارد و گپ تحصیلی و مشکل سن ندارید.

 

اگر پرونده شما چنین ویژگی‌هایی ندارد، توصیه ما این است که اعتراض خود را به دادگاه نبرید. چرا که برنده شدن در آن بسیار مشکل است. پیشنهاد ما برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا رفع نواقص و اپلای مجدد آن است.

 

 

دلایل ریجکت شدن ویزای کاری

ویزای کاری کانادا برای افرادی صادر می‌شود که توانسته‌اند از طریق برنامه‌های مختلفی که کانادا تعریف کرده است، در کانادا کار پیدا کنند. اما درخواست برای این ویزا هم می‌توانند مانند درخواست ویزای تحصیلی به دلایل مختلف رد شود.

 

اصلی‌ترین دلایل ریجکت شدن ویزای کاری کانادا عبارتند از:

 

 • مدارک نادرست
 • عدم اثبات تمکن مالی
 • نداشتن وضعیت شغلی مناسب در کشور مبدا
 • نداشتن استانداردهای امنیتی بین المللی ( به عنوان مثال داشتن سوء سابقه)
 • نداشتن استانداردهای سلامت ( مثلا ابتلا به بیماری خاص)
 • آفیسر در مورد موقعیت کاری و توانایی شما برای انجام آن متقاعد نشده است.
 • از طرف کارفرمای کانادایی دعوت نامه دریافت نکرده‌اید.
 • در برنامه اسکیلد ورکر کانادا موفق نشده‌اید.
 • نتوانسته‌اید آفیسر را قانع کنید که قصد دارید پس از اتمام مدت زمان قانونی کانادا را ترک کنید.
 • ددلاین برنامه کاری مورد نظر شما در هنگام بررسی مدارک تمام شده است.

 

اهمیت زمان در رفع ریجکتی ویزای کاری کانادا

اگر نتوانید به موقع ویزای کاری کانادا را دریافت کنید، ممکن است فرصت شغلی خود را در کانادا از دست بدهید. بنابراین بهتر است قبل از ارسال پرونده خود حتما از قوانین آگاهی داشته و مدارک درست و معتبر ارسال کنید. بدیهی است که مشاوره با یک تیم مهاجرتی حرفه‌ای، شانس شما برای اخذ ویزا را بالا خواهد برد.

 

 

دلایلی ریجکتی ویزای توریستی کانادا

ریجکتی ویزای توریستی کانادا اصلا خبر خوبی نیست! این موضوع باعث می‌شود برنامه سفر یا کار کلا به هم بریزد. اما برای رفع ریجکتی باید دلیل آن را بدانید. دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

 

 • مدارک نادرست یا ناکافی
 • متقاضی شغل مناسبی در کشور مبدا ندارد. این باعث می‌شود آفیسر فکر کند هدف او از سفر مهاجرت به کانادا است.
 • نتوانسته‌اید تمکن مالی خود را اثبات کنید
 • فاقد استانداردهای امنیت بین المللی هستید( سو سابقه دارید)
 • از استانداردهای سلامت برخوردار نیستید (بیماری خاص دارید)
 • آفیسر درباره هدف شما از سفر قانع نشده است.
 • نداشتن سابقه سفر( مخصوصا به کشورهای حوزه شنگن)

 

دلایل دیگری هم می‌تواند باعث ریجکتی ویزای توریستی کانادا شود اما همه آنها معمولا در دسته 5 دلیل اشاره شده قرار می‌گیرند. توضیحات کامل و جامع در مورد دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا را می توانید در مقاله ی دیگری در این ارتباط به تفصیل مطالعه کنید.

 

درصد ریجکتی ویزای توریستی و تنها راه حل رفع آن

 

نرخ ریجکتی ویزای توریستی کانادا 30 درصد است که 75 درصد آن مربوط به متقاضیان کشورهای یمن، سوریه، ایران و افغانستان است. توجه داشته باشید که برای رفع ریجکتی ویزای توریستی کانادا به هیچ عنوان نمی‌توانید اعتراض کنید. تنها یک گزینه برای رفع این نوع ریجکتی وجود دارد و آن رفع نواقص و اپلای مجدد است. 

 

نمونه هایی از نامه های ریجکتی ویزای کانادا

 

این نامه برای یک تبعه هندی صادر شده است. از نظر آفیسر متقاضی اسناد جعلی ارائه داده است. بنابراین، اقدامی که متقاضی باید برای رفع ریجکتی انجام دهد این است که با ارائه مدارک کافی ثابت کند که اسناد ارائه شده درست بوده است. در غیر اینصورت تا 5 سال دیگر هم نمیتواند برای اخذ ویزای کانادا اپلای کند.

 

 

ترجمه نامه:

 

این نامه در پاسخ به درخواست شما برای اخذ مجوز تحصیل صادر میشود.

من درخواست و مدارک ضمیمه شده را بررسی کردم. طبق بخش 11 بند (1) قانون حمایت از مهاجرت و پناهندگی کانادا تبعه خارجی باید قبل از ورود به کانادا برای درخواست ویزا و سایر مدارک تعیین شده درخواست دهند. ویزا در صورتی صادر میشود که بعد از بررسیهای بع عمل آمده آفیسر متقاعد شود که تبعه خارجی برای ورود به کانادا غیر مجاز نیست و تمام الزامات قانون را برآورده میکند.

من قانع نشدم که شما الزامات بخش 16 بند (1) را برآورده کردهاید. طبق این بخش، فردی که درخواست میدهد باید با صداقت به تمام سوالاتی که به منظور ارزیابی و صدور ویزا پرسیده میشود پاسخ داده و مدارک مرتبط و اسنادی را که آفیسر درخواست می‌کند، ارائه دهد.

اداره متوجه شده است که مدارک مربوط به مدرسه ICSE جعلی است.

من نگرانم که شما اطلاعات نادرست درباره صلاحیت‌های تحصیلی ارائه داده باشید.

لطفا توجه داشته باشید که اگر مشخص شود برای اخذ استادی پرمیت اطلاعات نادرست ارائه دادهاید، تحت بخش 40 بند (1) (a) قانون حمایت از مهاجرت و پناهندگی برای ورود به کانادا غیر مجاز تشخیص داده خواهید شد و طبق بخش 40 بند (2) (a) تا پنج سال نخواهید توانست درخواست دهید.

 

همانطور که میبینید، 2 مشکل در این پرونده وجود دارد: 1. عدم اثبات وابستگی به کشور مبدا و 2. عدم اثبات صلاحیتهای تحصیلی و مالی برای ادامه تحصیل در کانادا. مشکل تقریبا به صورت واضح عنوان شده است و نشان میدهد متقاضی بعد از رفع نواقصات پرونده میتواند برای درخواست مجدد اپلای کند.

 

ترجمه‌ی نامه:

… عزیز

از علاقه شما برای تحصیل در کانادا ممنونم. بعد از بررسی دقیق درخواست استادی پرمیت و اسناد ارائه شده متوجه شدم که درخواست شما الزامات قانون حمایت مهاجرت و پناهندگی (IRPA) و مقررات حمایت مهاجرت و پناهندگی (IRPR)  را برآورده نمیکند.

 • من قانع نشدم که شما پس از پایان دوره تحصیلی کانادا را ترک خواهید کرد. طبق بخش 216 بند 1 IRPR مقرر شده است که باید هدف شما از بازدید کانادا مشخص شود.
 • پروپوزال تحصیل شما به دلائل زیر منطقی به نظر نمیرسد: صلاحیتهای علمی، تحصیلات قبلی، اسناد نا کافی، سابقه تحصیلی، سطح تحصیلی، مهارت زبان، توانایی مالی و یا اهداف و برنامههایی که برای آینده دارید.

اگر فکر می‌کنید امکان رفع این نگرانیها و برآورده کردن الزامات وجود دارد، از درخواست مجدد شما استقبال می‌کنیم. برای پردازش تمام درخواست‌های جدید باید هزینه پرداخت شود.

 

 

نوت آفیسر چیست؟

همانطور که گفتیم اولین قدم برای رفع ریجکتی ویزای کانادا این است که دلیل آن را بدانید. اما ممکن است این دلایل به طور واضح در نامه عنوان نشده باشند. برای بررسی دقیق دلایل ریجکتی ویزای کانادا باید درخواست نوت آفیسر بدهید. این درخواست باید توسط فردی که شهروند کانادا است به نمایندگی از شما انجام شود.

نوت آفیسر یک گزارش 30 تا 50 صفحه‌ای است که روند بررسی پرونده ویزا را به طور کامل نشان می‌دهد. مدت زمان دریافت نوت آفیسر بعد از درخواست آن بین 30 تا 40 روز کاری است.

 

 

مزایای دریافت نوت آفیسر

مزایای دریافت نوت آفیسر این است که اگر آفیسر در بررسی پرونده دچار اشتباه شده است یا دلایلی که عنوان کرده مربوط به شخص شما نبوده است، برای شما مشخص می‌شود و می‌توانید بر اساس آن اقدامات بعدی را انجام دهید.

برای مثال ممکن است در نامه ریجکتی عنوان شده باشد که درخواست ویزا به دلیل عدم سابقه کافی سفر رد شده، در حالی که شما به حوزه شینگن سفر کرده‌اید و تنها مدارک کافی ارائه نداده‌اید. دانستن این جزئیات در نوت آفیسر به رفع ابهام پرونده کمک زیادی می‌کند.

 

همچنین اگر از شما مدارک اضافه خواسته شده می‌توانید از دلایل آن اطلاع داشته باشید. توجه داشته باشید که:

 

 • دریافت نوت آفیسر همیشه الزامی نیست.
 • کسانی که به پرونده دسترسی ندارند می‌توانند با گرفتن نوت آفیسر رفع نواقص کرده و مجددا اپلای کنند.
 • تنها کسی که مقیم کانادا است می‌تواند برای آن درخواست دهد.

 

 بهترین روش برای رفع ریجکتی ویزای کانادا کدام است؟

 

با توجه به توضیحاتی که تا اینجا ارائه دادیم، احتمالا خودتان متوجه شدهاید که اصلا نمیتوان یک روش عالی برای رفع ریجکتی تمام ویزاها پیشنهاد کرد. برای رفع ریجکتی، هر پرونده باید به صورت دقیق توسط کارشناسان بررسی شود تا یک تصمیم درست درباره آن گرفته شود. اگر خشت اول را درست بگذارید، یعنی مدارک کافی و درست ارائه دهید، نگران ریجکتی و حتی دفعات آن نباشید.

 

آیا اعتراض به دادگاه واقعا نتیجه می دهد؟

آخرین راه حل برای رفع ریجکتی ویزای کانادا اعتراض به دادگاه عالی کانادا است. همانطور که در قسمت روشهای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی اشاره کردیم، اعتراض به دادگاه زمانی نتیجه میدهد که از درستی و کامل بودن پرونده خود اطمینان داشته باشید. در اینصورت بر خلاف تصور بسیاری از افراد، اعتراض به دادگاه واقعا نتیجه میدهد.

 

 مراحل اعتراض به دادگاه برای رفع ریجکتی ویزای کانادا

 

مراحل اعتراض به دادگاه از این قرار است:

 

 1. leave

 

در این مرحله یک بررسی مختصر انجام میشود و در صورت نیاز مدارک بیشتر درخواست میشود. اگر نتوانید مدارک خواسته شده را ارائه دهید و یا از نظر دادگاه دلایل کافی برای اعتراض ندارید، پرونده کاملا بسته می شود. اما اگر دادگاه به شما اجازه دفاع بدهد، وارد مرحله بعد میشوید.

 

 1. Settle

 

در این مرحله وکیل مستندات و دفاعیات را به دادگاه ارائه میدهد. اما امکان اضافه کردن مدارک یا اطلاعات دیگر وجود ندارد و فقط مدارک قبلی بررسی میشود. اگر دادگاه پیشنهاد ستل بدهد، دو گزینه دارید:

 

الف. ستل را میپذیرید و ریجکتی رفع میشود. اما پرونده به حالت سابمیت در میآید. یعنی یک آفیسر دیگر باید در اداره مهاجرت دوباره آن را بررسی کند.

 

ب. ستل را نمیپذیرید و وارد مرحله بعدی میشوید.

 

 1. Hearing

 

در این مرحله باز هم اسناد دیگر ارائه میدهید تا ثابت کنید که رای آفیسر منصفانه و منطقی نبوده است. اگر نظر دادگاه منفی باشد، پرونده بسته میشود و اگر مثبت باشد، برای بررسی مجدد به اداره مهاجرت ارسال میشود. معمولا پروندههایی که از مرحله Hearing رای مثبت گرفتهاند، در بررسی بعدی هم نتیجه مثبت میگیرند.

 

مدت زمان اعلام ریجکتی سفارت کانادا

مدت زمان اعلام ریجکتی سفارت کانادا و همچنین مدت زمان اعلام موافقت با پرونده کاملا به نوع ویزای درخواستی بستگی دارد. در واقع، مدت زمان رسیدگی بسته به نوع ویزا، کشور مبدا و زمان درخواست متقاضی متفاوت است. در برخی موارد، به عنوان مثال زمانی که مدارک پرونده ناقص است، قبل از رسیدگی کامل، ریجکتی آن اعلام میشود.

اما در موارد دیگر ممکن است ریجکتی پس از پردازش کامل پرونده اعلام شود. برخی شرایط هم ممکن است روی مدت زمان رسیدگی به پرونده تاثیر بگذارد. برای مثال در زمان بیماری کرونا مدت زمان رسیدگی به پروندههای اکسپرس انتری از 250 روز به 10 ماه رسید. از آنجائیکه مدت زمان پردازش درخواستها ثابت نبوده و با توجه به عوامل مختلف تغییر میکند، برای آگاهی از متوسط زمان پردازش می‌توانید در زمان ارسال پرونده خود به سایت رسمی اداره مهاجرت مراجعه کنید.

بهترین زمان برای اقدام مجدد پس از ریجکتی ویزای کانادا

 

قانون مشخصی برای این کار وجود ندارد اما تجربه نشان داده است بهتر است زمانی برای درخواست مجدد اقدام کنید که علت اصلی ریجکتی را میدانید و کاملا آن را رفع کردهاید. البته چنانچه از مدارک خود اطمینان دارید و به عملکرد افسران معترض هستید، یک قانون مشخص برای زمان اقدام مجدد وجود دارد: اگر در زمان درخواست در خاک کانادا حضور دارید باید در مدت 15 روز و اگر بیرون از کانادا هستید، در مدت 60 روز اعتراض خود را ارائه دهید.

 

سود جویی های اعتراض و رفع ریجکتی ویزای کانادا

 

متاسفانه در زمینه مهاجرت به کانادا و کشورهای دیگر، سو استفادههای زیادی از متقاضیان میشود. یکی از این موارد، رفع ریجکتی ویزا است. شرکتهای نا معتبر با وعدههای دروغ متقاضیان را فریب میدهند، به عنوان مثال میگویند رفع ریجکتی شیوه خاص دارد که تنها با صرف هزینه زیاد ممکن است. توجه داشته باشید که:

 

 1. رفع ریجکتی شیوه خاصی ندارد

همانطور که قبلا هم تاکید کردیم، با رفع نواقص پرونده میتوانید درخواست خود را مجدد ارسال نمایید.

 

 1. رفع ریجکتی مصاحبه ندارد!

هیچ هزینهای برای دریافت زمان مصاحبه و شرکت در آن پرداخت نکنید. قرار نیست برای رفع ریجکتی با افسران مصاحبه داشته باشید.

 

 1. گذر زمان تاثیری در افزایش شانس رفع ریجکتی ندارد!

شما حتی یک ساعت بعد از اعلام ریجکتی هم میتوانید دوباره درخواست دهید و زمان هیچ گونه تاثیری در آن نخواهد داشت! اگر شرکتها مدتها شما را با این وعده منتظر نگه میدارند، بدانید قرار نیست کاری برایتان انجام دهند.

 

 مشاوره رفع ریجکتی ویزای کانادا

توجه داشته باشید که قوانین و دلایلی که ممکن است باعث ریجکتی ویزای کانادا شوند می‌توانند بسیار پیچیده باشند. پس حتما در این مورد و برای افزایش شانس موفقیت در پرونده خود با مشاورین با تجربه و مورد تایید اداره مهاجرت کانادا صحبت کنید تا با ارائه مشاوره و پشتیبانی مناسب پرونده شما به نتیجه برسد.

تیم ای ویزا به شما کمک می‌کند تا با ثبت یک درخواست کامل و حرفه‌ای برای اخذ ویزا، شانس موفقیت خود را افزایش دهید. ما همچنین می‌توانیم با ارائه استدلال‌های حقوقی و همراستا با دادگاه‌های فدرال، به شما کمک کنیم تا در صورت داشتن ریجکتی‌های قبلی آن‌ها را برطرف و مجددا اقدام کنید.

 

ای ویزا برای رفع ریجکتی پرونده‌هایی که سابقه ریجکتی ویزا دارند، 4 مرحله در نظر گرفته است:

 

 1. دسترسی به یادداشت‌های آفیسر مربوط به درخواست قبلی
 2. بررسی اسناد و تعیین استراتژی برای ثبت درخواست جدید
 3. آماده‌سازی لیست کامل مدارک مورد نیاز برای تقویت پرونده
 4. ثبت درخواست جدید

 

اگر قبلاً درخواست شما برای اخذ ویزا ریجکت شده است،امروز با ما تماس بگیرید تا روند درخواست مجدد را آغاز کنید.

 

جمع‌بندی

ریجکتی ویزا می‌تواند دلهره‌آور باشد اما با داشتن اطلاعات صحیح می‌توان روند کار را بسیار ساده کرد. مراحلی که برای ثبت درخواست مجدد طی شود، بسته به نوع ویزای مورد نیاز متفاوت خواهد بود. این پروسه بسیار حائز اهمیت است و ریجکتی بیش از یک بار می‌تواند بر روی هرگونه درخواست ویزا در آینده تاثیر زیادی داشته باشد.

 

اگر قبلاً درخواست ویزای شما توسط کانادا رد شده است، می‌توانید بدون انتظار مجدد اقدام کنید. با این حال، اگر با همان اطلاعات قبلی درخواست خود را ثبت کنید، به احتمال زیاد نتوانید نتیجه مورد نظر خود را بدست آورید. ما در ای ویزا، به بسیاری از متقاضیان کمک کرده‌ایم تا پرونده‌های ریجکتی خود را حل کرده و پذیرش شوند. مشاوران رسمی و متخصصان ای ویزا برای تهیه یک درخواست قوی‌، کامل و حرفه‌ای آموزش دیده‌اند.

 

 

Call Now Buttonتماس با ما