02188247024

دروازه جهنم با شعله‌های 47 ساله

دروازه جهنــم، تــرکمنـــستــان

 

دروازه جهنــم در استان آخـال تــرکمنـــستــان قرار دارد و توسط افراد بومی منطقه این‌گونه نامیده شده‌است. در سال 1971 میلادی، زمین شناسان روسی در جستجوی گاز مشغول حفاری بودند که بطور تصادفی زمین منطقه حفاری، ریزش کرده و حفره‌ای با شعاع 70 متر و عمق تقریبی 30 متر پدیدار می‌گردد. پس از نشست زمین، گاز متان موجود در حفره را آتش می‌زنند تا از انتشار گازهای سمی و وقوع اتفاقات دیگر جلوگیری کنند. برخلاف پیش‌بینی زمین‌شناسان مبتنی بر خاموشی شعله‌های این حفره بعد از چند روز، با گذشت 45 سال دروازه جهنــم همچنان شعله‌ور است تا امروزه به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری ترکمنستان تبدیل شود.

“دروازه جهنــم” گودالی است با مساحل بالغ بر 5,350 متر مربع، قطر تقریبی 70 متری. گرمای این دروازه به حدی است که حدود 60 متری لبه حفره احساس می‌شود. این پدیده استثنایی سالانه مسافران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. تمامی گردشگرانی که از دروازه جهنم دیدن می کنند با گرفتن فیلم و عکس، تصویر این حفره را که شباهت زیادی به فیلم‌های علمی تخیلی دارد؛ را ثبت می‌کنند. شما هم می‌توانید با خرید بلیط و رزرو هتل ترکمنستان، مهربان سیر دنیا با خیال راحت از دوازه جهنم دیدن کنید و میزان تحمل خودتان نسبت به گرمای این حفره را محک بزنید.

با مهربان سیر دنیا با اطمینان خاطر بلیط خریداری کنید و هتل‌های مورد علاقه خودتان را رزرو کنید. جهت مشاهده سایر تورهای مهربان سیر دنیا اینجـــا کلیک کنید و برای مشاهده فیلم کوتاهی از دورازه جهنم سری به صفحه اینستاگرام ما بزنید…mehrbanseirdonya

با مهربان سیر دنیا با اطمینان خاطر بلیط خریداری کنید و هتل‌های مورد علاقه خودتان را رزرو کنید. جهت مشاهده تورهای نوروزی مهربان سیر دنیا با ما همراه باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Call Now Buttonتماس با ما